Novak Đoković pobjednik egzibicije u Abu Dabiju

Turnir koji se igra prije početka sezone

Dvije pobjede za Novaka. AFP

29.12.2018

Srbijanski teniser je u finalu pobijedio Kevina Andersona sa 2-1 u setovima na egzibiciji koja se tradicionalno igra prije početka sezone.

Đoković je na turniru ostvario dvije pobjede, u polufinalu je bio bolji od Karena Kačanova (Khachanov).

U meču koji je trajao preko dva sata, Anderson osvaja prvi set, spasio je jednu break loptu koju je imao Đoković, a na 4-4 pravi odlučujući brejk.

U drugom setu Đoković je na 6-5 prvi put u meču brejknuo Andersona i izjednačio na 1-1. Oba igrača su i u trećem setu sigurno držali svoj servis, a Anderson je spasio 4 brejk lopte koje od čega su tri bile meč lopte kod rezultata 5-4.

Ipak u narednom servis gemu Južnoafrikanca, Đoković pravi odlučujući brejk i završava duel.