GREN SLEM

Đoković u četiri seta slavio protiv Medvedeva i otišao u četvrtfinale Australian opena

Piše: Avaz Sport

21.1.2019

Prvi teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australian opena nakon što je danas savladao Dania Medvedeva rezultatom 3:1.

Po setovima je bilo 6:4, 6:7, 6:2 i 6:3 za 3 sata i 20 minuta igre.

Prvi set je pripao teniseru iz Srbije, a Đoković je napravio čak dva brejka, što je bilo dovoljno za 6:4.

Ipak u drugom setu druga slika na terenu. Medvedev je zaigrao mnogo bolje, a pobjednik je riješen u taj-brejku, gdje je mnogo smireniji bio ruski teniser koji izjednačava na 1:1.

Po ko zna koji put nakon toga, Đoković je pokazao koliko je psihički jak i treći set za svega 41 minutu ponovo došao u prednost od 2:1.

U posljednjem, četvrtom setu Đoković je nastavio tamo gdje je stao u prethodnom i sa dva brejka u trećem i devetom gejmu osigurao pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Keija Nišikorija.

U ostalim četvrtfinalnim mečevima sastat će se: Raonić (Kan) - Puile (Fra), Bautista Agut (Špa) - Cicipas (Grč) i Tiafoe (SAD) - Nadal (Špa).