UFC

Katastrofa za Konora Mekgregora: Borba završena nakon samo 65 sekundi

Spektakl u T-Mobile Areni pretvorio se u košmar za Irca

Mekgregor izgubio u povratničkom meču. FOTO: X

B. P.

12.7.2026

Dugo iščekivani povratak Konora Mekgregora (Conor McGregor) u UFC kavez nakon pet godina pauze završio je na najgori mogući način. 

Najveća zvijezda u historiji MMA sporta doživjela je težak poraz na UFC 329 eventu u Las Vegasu, nakon što je zbog nove teške povrede meč protiv Maksa Holoveja (Max Holloway) prekinut poslije samo 65 sekundi borbe u velter kategoriji.

Spektakl u T-Mobile Areni pretvorio se u košmar za Irca već u prvim trenucima. Mekgregor je otvorio meč atraktivnim udarcem nogom, ali je prilikom nezgodnog doskoka teško povrijedio koljeno desne noge. 

Nakon što je još dva puta izgubio balans i pao, Irac se uhvatio za nogu i počeo šepati, pa je sudija bio prisiljen prekinuti borbu. Holovej je tako poslije 13 godina dočekao revanš i pobjedu, dok je 37-godišnji Konor upisao treći uzastopni poraz, ostavljajući iza sebe ogroman znak pitanja o nastavku svoje borilačke karijere.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.