KOŠARKA

Sjajni Nurkić ponovo upisao dabl-dabl, Musi jedna minuta igre u pobjedi Bruklina

Njegov učinak od 13 poena i 11 skokova nije bio dovoljan za pobjedu njegove ekipe

Nurkić: Odlična sezona iza njega. Arhiv

17.11.2018

Košarkaši Minesote savladali su na domaćem terenu ekipu Portlanda rezultatom 112:96.

Minesota je tako već treći put zaredom odbranila domaći teren, dok je ovo Portlandu drugi poraz zaredom.

Već od samog početka domaćini su nametnuli svoju igru i ostvarili dovoljnu prednost koju su branili do kraja meča.

Najbolji igrač u redovima domaćina bio je Endru Vigins (Andrew Wiggins) koji je ubilježio 23 poena i 5 skokova, dok je u redovima Portlanda najbolji bio Mekolum sa 18 poena.

Ponovo je briljirao i Jusuf Nurkić, koji je upisao novi dabl-dabl, postigavši 13 poena uz 11 skokova.

Džanan Musa je u sinoćnjoj utakmici Bruklina i Vašingtona, gdje je njegova ekipa slavila 115:104, na parketu proveo svega jednu minutu.