27 poena i 12 skokova

Velika pobjeda Portlanda. Arhiv

V.D

28.12.2018

Jusuf Nurkić odigrao je najbolju partiju u sezoni u velikoj pobjedi Portlanda 110-109 protiv aktuelnih šampiona Golden Stejt voriorsa.

Portland je bolje otvorio utakmicu i vodio većim dijelom prve četvrtine, a na poluvrijeme odlaze sa prednošću od 5 poena razlike. Gosti su u drugom poluvremenu imali i najveću prednost od 10 razlike, ali domaćin ipak uspijeva izboriti produžetak.

Kevin Durent (Durant) je pogodio trojku za produžetak, ali gosti ipak dolaze do pobjede. Dejmijan Lilard (Damian Llilard) pogađa za tri poena 6 sekundi prije kraja za konačan rezultat utakmice 110-109.

Bh. centar je dominirao i ostvario dabl-dabl učinak, ubacio je 27 poena i uhvatio 12 skokova i podijelio 4 asistencije.

Kod Golden Stejta tripl-dabl ostvario je Durent, a najviše poena ubacio je Stef Kari (Steph Curry).