Ni dabl-dabl Nurkića nije pomogao Portlandu protiv Oklahome

Bh. centar odigrao još jednu fantastičnu partiju

Nurkić: Upisao 24. dabl-dabl učinak ove sezone. AFP

23.1.2019

Oklahoma je u derbiju Zapadne konferencije savladala Portland rezultatom 123:114. Bio je to okršaj za treće mjesto konferencije, koju su na kraju dobili domaćini.

Oklahoma je većim dijelom meča imala prednost,  da bi se serijom od 6:0 u posljednjim minutama odlijepila na 119:108 i tako praktično riješila pitanje pobjednika.

Jusuf Nurkić odigrao je još jednu fantastičnu partiju, te je upisao je svoj 24. dabl-dabl učinak ove sezone. Za nešto više od 36 minuta u igri bh. centar je zabilježio 22 poena, 15 skokova, 2 blokade te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Pored Nurkića, kod Portlanda istakao i  Damjan Lilar (Damian Lillard, 34 poena) i Sidžej Mekolum (CJ McCollum, 31).

Domaćine su do trijumfa predvodili Pol Džordž (Paul George, 36 poena, 8 skokova) i Rasel Vestbruk (Russell Westbrook, tripl-dabl, 29 poena, 14 asistencija, 10 skokova.

Tako se Oklahoma učvrstila na trećoj poziciji Zapada sa omjerom 29-18. Portland je četvrti sa istim brojem pobjeda, ali s dva poraza više.