Košarkaši Čelika nadigrali goste iz Živinica i stigli do treće pobjede u nizu

Zeničani u narednom kolu gostuju kod ekipe Turbine

D.Jurišić

16.2.2019

+2

Košarkaši zeničkog Čelika su večeras u gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici savladali goste iz Živinica rezultatom 74:65 (28:15, 14:20, 18:20, 14:10) i stigli do treće pobjede u nizu u A1 ligi za košarkaše.

Izabranici Armela Mujakovića su odlično otvorili utakmicu i početkom druge četvrtine imali prednost od 18 koševa (36:18). Strateg gostiju, Mirza Šabanović, uspijeva umiriti nervozu kod svojih košarkaša u odbrani te se na odmor odlazi kod rezultata 42:35.

"Crno-crveni" u nastavku utakmice nošeni navijanjem više od 300 gledalaca dolaze do zaslužene pobjede. Najefikasniji u redovima Čelika bili su Armin Avdibegović (21 koš i 7 asistencija), Muhamed Gak (12 koševa) i Kerim Dragolj (11 koševa i 6 skokova). U ekipi Živinica najbolji su bili Mudžahid Smajlović (15 koševa) i Adnan Dulović (12 koševa i 13 skokova).

Čelik u narednom kolu gostuje kod ekipe Turbine.