Nurkić igrač utakmice u gostujućoj pobjedi Portlanda nad Bruklin netsima

Nezaustavljiv za domaći tim

Nurkić: Vodio Portland do 35. pobjede u sezoni. AFP

Avaz.ba

22.2.2019

Portland trejlblejzersi upisali su gostujuću pobjedu protiv Bruklin netsa rezultatom 113:99. Najzaslužniji za trijumf ekipe iz Oregona bio je Jusuf Nurkić, koji je odigrao zaista fantastičnu utakmicu. Bh. centar proveo je na parketu 28 minuta, a meč je završio s dabl-dabl učinkom od 27 poena, 12 skokova i tri blokade.

Iako se čini da su Blejzersi lagano ostvarili pobjedu, gosti iz Oregona slomili su otpor Netsa tek u posljednjih pet minuta. Domaćini su tokom meča u nekoliko navrata sustizali razliku, ali na kraju ipak su poraženi napustili parket.

U redovima Portlanda istakli su se još i Sidžej Mekolum (CJ McCollum, 21 poen, 6 skokova), a odličan debi za goste imao je i turski centar Enes Kanter (18 poena, 9 skokova).

Kod domaćina najefikasniji bio je Alen Kreb (Allen Crabbe) sa 17 poena, dok je Ed Dejvis (Davis) dodao 15.

Portland je trenutno četvrti na Zapadu s omjerom 35-23, dok su Netsi šesti na Istoku s 30-30.