Sparsi izgubili od Olimpije u drugom meču turnira juniorske Eurolige

Sarajevski tim "prokockao" visoku prednost

Beograd: Olimpija bolja od Sparsa. Euroliga

Fena

23.2.2019

Omladinski košarkaški klub Spars iz Sarajeva poražen je u drugom kolu kvalifikacionog turnira juniorske Eurolige u Beogradu.

Nakon što su u prvom kolu bili bolji od turskog Fenerbahčea, u drugom meču sarajevski košarkaši izgubili su od slovenske Olimpije rezultatom 78:76.

Sparsi su u ovom meču "prokockali" visoku prednost, koju su stekli već nakon uvodnih minuta meča. Nakon prve četvrtine prednost Sarajlija iznosila je 14 poena razlike (29:15), a istu prednost zadržali su na poluvremenu utakmice (48:34).

Izabranici Slobodana Kecmana održali su istu prednost i u trećem periodu igre (64:50), a posljednja četvrta četvrtina donosi mnogo bolju igru Slovenaca, koji dolaze do izjednačenja 50 sekundi prije kraja meča, a zatim i do poena koji im donose pobjedu 78:76.

Najefikasniji u timu Olimpije bio je Peter Vuković s 22 poena, dok je Sparse predvodio Đorđe Topolović s 18 poena.

U posljednjem meču kvalifikacionog turnira danas od 18 sati Sparsi će igrati protiv Mega Bemaksa, koji je u prva dva meča upisao uvjerljive pobjede.