KVALIFIKACIJE ZA SP

Završeno prvo poluvrijeme košarkaške utakmice BiH - Japan

Domaćin igra svoju prepoznatljivu igru, sa mnogo šuteva za tri poena. U prvih 20 minuta ubacili su 12 trica i osigurale prednost

Džons ponov najbolja naša igračica. Arhiva

Piše: G. Š.

13.2.2022

Završeno je prvo poluvrijeme košarkaške utakmice Bosna i Hercegovina – Japan (38:46) u Osaki, gdje se igra kvalifikacioni turnir za Svjetsko prvenstvo za žene.

Džonkel Džons (Jonquel Jones) je u prvom poluvremenu ima 16 poena i devet skokova, a dobru utakmicu igra i Matea Tavić (10 koševa). Japanke predvodi  Hajaši (Hayashi) s 15 poena (pet trica).

Inače, na samom početku utakmice Japan je imao prednost, ali Džons onda dominirala u skoku i donijela preokret i vodstvo "Zmajicama" od 14:10. Tada Japanke pogađaju nekoliko trojki, što je i njihovo najjače oružje, te dolaze brzo do 14:16. Prva četvrtina završena je (20:23).

Sredinom druge dionice Bosna i Hercegovina stiže do preokreta koji joj donosi trojka Jones (29:28). No, Japanke su se opet vratile tricama...