NBA LIGA

Boston u majstorici savladao Majami: Seltiksi u velikom finalu idu na Voriorse

Fenomenalno su Seltiksi ušli u meč i poveli su sa 24:9

Boston bolje ulazi i u nastavak utakmice i ne dozvoljava Majamiju da napravi preokret. NBA liga

Er. B.

30.5.2022

Boston Celticsi su noćas u majstorici finala istočne konferencije NBA lige u gostima savladali Miami Heat - 100:96, za konačnih 4:3 u nevjerovatnoj seriji. Ekipa Ime Udoke ide u veliko finale NBA lige u kojem će igrati protiv Golden State Warriorsa.

Fenomenalno su Celticsi ušli u meč i poveli su sa 24:9, a dvocifrenu su prednost čuvali sve do pred odlazak na pauzu između dva poluvremena. Tada Lowry ubacuje nekoliko vezanih koševa i Miami prilazi na minus šest (55:49). Ipak, Boston bolje ulazi i u nastavak utakmice i ne dozvoljava Miamiju da napravi preokret, pa je sredinom treće dionice opet bilo velikih 72:58.

Heat udarac uzvraća u samom finišu utakmice kada je uspio da priđe na samo minus dva na pola minute prije kraja, ali pri rezultatu 98:96 za Boston Jimmy Butler je promašio trojku za vodstvo i možda pobjedu. Meč je završen 100:98, a najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jayson Tatum sa 26 poena (9/21 šut iz igre), a imao je i 10 skokova i šest asistencija. Po 24 koša ubacili su Jaylen Brown (8/15 iz igre) i Marcus Smart (8/22 iz igre). Smart je imao i devet skokova i pet asistencija.

Kod Miamija je Butler ubacio 35 poena (13/24 iz igre) te uhvatio devet skokova, dok je Bam Adebayo imao 25 poena (12/21) i 11 skokova. Inače, Miami je ovaj meč odigrao sa samo osam igrača u rosteru, prenos SCsport.