SJAJNA PARTIJA

Jokić za manje od pola sata izludio igrače Finiksa, zbog njega je trener Denvera "na udaru" navijača

Nedostajala mu je asistencija za novi tripl-dabl, a Malon ga nikako nije uvodio u igru u posljednjoj četvrtini

Jokić: Ponovo briljirao. AP

12.1.2023

Košarkaški Denver Nagetsa savladali su Finiks Sanse rezultatom 126:97 i tako ostvarili četvrtu vezanu pobjedu. Denver je od samog starta bio bolji rival protiv oslabljenog Finiksa, a ponovo je briljirao Nikola Jokić.

Reprezentativcu Srbije je nedostajala jedna asistencija da dođe do 12. tripl-dabla u sezoni. Ubacio je 21 poen, uhvatio je 18 skokova i imao devet asistencija. Sve to je uspio za 28 minuta na parketu. Zbog Jokića su i navijači Denvera, ali i pristalice sjajnog košarkaša "zamjerili" Majklu Malonu (Michael Malone), treneru tima, jer Jokića, kojem je nedostajala asistencija za novi tripl-dabl učinak, nije nikako uvodio u igru u 4. dionici.

Osim Jokića u pobjedi Denvera istakao se i Nahšon Hajlend (Nah'Shon Hyland) sa 21 poenom, dok je Džamal Marej (Jamal Murraj) imao 16 ubačaja. Na drugoj strani izostali su Devon Buker (Booker), Kris Pol (Chris Paul) i Deandre Ajton (Ayton), pa je u njihovom odsustvu najbolji bio Tori Krejg (Torrey Craig) sa 16 poena.

Denveru je ovo bila 28, ima i 13 poraza, te je s ovim učinkom prva ekipa Zapada zajedno sa Memfisom. S druge strane, Finiksu je ovo bio 22. poraz i sada je sedmi tim zapadne konferencije.