Tok utakmice / Mađarska - BiH 85-77: BiH poražena od Mađarske

BiH nije uspjela proći na Svjetsko prvenstvo

Mađarska - BiH. FIBA

26.2.2023

Bosna i Hercegovina u Mađarskoj je poražena rezultatom 87:77 (19:23, 27:14, 17:23, 24:17) u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Sve i da su naši košarkaši ostvarili pobjedu ovo ne bi bilo dovoljno za prolazak na Svjetsko prvenstvo, obzirom da je Crna Gora savlada Češku.

FT - Bosna i Hercegovina se porazom oprašta od kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

40' - Elingsfeld pogađa jednom pa i drugi put. 87:77.

39' - Vrabac je pogodio oba slobodna. 82:77 za Mađarsku, može li BiH pobijediti?

39' - Pogađa Somođi za Mađarsku 82:75. 38' - Elingsfeld pogađa dva slobodna, a zatim uzvraća Roberson. 80:75 za Mađarsku.

37' -  Roberson pogađa slobodno, 78:73 za Mađarsku.

36' - Pogađa Moćan 2 slobodna, a odmah zatim i trojku, 78:72.

35' - Somođi pogađa za 3 poena. 72:70.

35' - Halilović brzo pogađa na drugoj strani 69:70

34' - Varadi ponovo pogađa. 69:68.

34' - Kamenjaš pogađa. Vodi Bosna 66:68.

33' - Adin Vrabac pogađa za 66:66.

32' - Pogađa Kamenjaš na asistenciju Halilovića, 66:64 za Mađarsku.

32' - Roberson pogađa oba slobodna, 66:62 za Mađarsku.

32' - Pogađa Varadi, 66:60 za Mađarsku. Crna Gora vodi 60:40 protiv Češke.

31' - Počela je četvrta četvrtina. 63:60 za Mađarsku.

30' - Treća četvrtina je završila u korist naše reprezentacije.

29' - Lazić pogađa dva slobodna bacanja. 63:60.

28' - Adin Vrabac ponovo pogađa za 3 poena. 63:58 je rezultat.

28' - Atraktivno zakucavanje Kelera. 63:55 za domaću ekipu.

27' - Amar Gegić uzvraća, 61:55 za Mađarsku.

26' - Pogađa još jednom Varadi, 61:52.

26' - Pogađa Varadi za 3 poena 59:52.

25' - Ne prestaju pogađati Mađari, ali uzvratio je i Penava 56:52.

25' - Pogađa Gegić za 3 poena. 53:50 za Mađarsku

24' - Keler pogađa za Mađarsku. 53:47 za domaćina.

24' - Halilović pogađa jedno slobodno bacanje. 51:47 za Mađarsku.

23' - Hopkins pogađa za 3 poena. 51:46 za Mađarsku.

22' - Krademo još jednom loptu i zakucava ponovo Halilović. 48:46 za Mađarsku.

22' - Pogađa Halilović u kontri, 48:44 za Mađarsku.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme sa 5 poena Vrabca. Pogodili su i mađarski košarkaši na drugoj strani. 48:42

Bosna na poluvremenu. SCREENSHOT

HT - Bosna gubi na poluvremenu. 46:37 za Mađarsku.

20' - Roberson pogađa oba slobodna bacanja. 46:37 za domaćina. Ne odgovara nam rezultat ni na drugoj utakmici. Tamo Crnogorci vode 43:21.

20' - Keler pogađa jedno slobodno, ali Mađari hvataju ofanzivni skok. 46:35 za Mađarsku.

19' - Pogađa Benke novu trojku. 45:35 za domaćina.

19' - Penava pogađa slobodna. 42:35 za Mađarsku.

18' - Prekinuta je utakmica. Nešto se dešava na tribinama.

17' - Keler pogađa. 42:33 za Mađarsku.

16' - Roberson pogodio i petu trojku. 40:33 za Mađarsku

16' - Benke krade Robersonu loptu i pogađa uz faul. 40:30 za Mađarsku.

15' - Zapalio se i Šomođi za Mađarsku. Pogađaju onda još jednu trojku raspucani Mađari. 37:30 za Mađarsku.

14' - Pogađa i Kapiten Halilović, 31:30.

14' -  Pogađa Benke, 31:28 za Mađarsku.

13' - Šomođi pogađa, a onda još jednom poslije izgubljene lopte. 29:28 za Mađarsku.

13' - Hopkins promašuje oba slobodna ostaje 24:28 za BiH.

Kraj je prve četvrtine i u Podgorici. Crnagorci vode 32:14 protiv Češke.

12' - Pogađa Šomođi za 3 poena. Pogađa i Penava na drugoj strani, 24:28 za BiH.

11' - Lazić pogađa uz faul. 21:26

11' - Elingsfeld pogađa još jednom za Mađarsku. 21:23.

Crna Gora ima ogromnu prednost na svom parketu. Vode 26:11 protiv Češke.

10' - Pogodio je Elingsfeld za 3 poena od tablu sa istekom četvrtine. 19:23 vodi BiH poslije prve četvrtine.

10' - Gegić pogađa oba slobodna bacanja. 16:23 za BiH.

9' - Sjajni Roberson. Postigao je i četvrtu trojku. 16:21 za BiH.

8' - Elingsfeld pogađa, 16:18 za BiH.

7' - Pogađa još jednom floater Halilović, ali Moćan pogađa za Mađarsku. 14:18 za BiH.

6' - Penava za tri! 12:16 za BiH. Crna Gora trenutno vodi 14:5 protiv Češke.

6' - Prvi poeni i kapitena Halilovića, ali uzvraćaju Mađari. 12:13 za BiH.

5' - Odgovara na pogodak Mađarske Roberson sa još jednom trojkom. 10:11 za BiH.

4' - Pogađa Vrabac. Rezultat je  8:8

4' - Hopkins pogađa za tri poena. 8:6 vode Mađari

3' - Elingsfeld zakucava za Mađare. 5:6 za BiH.

2' - Roberson je pogodio dvije trojke za našu reprezentaciju, dok je Benke pogodio za Mađarsku. Vodimo 3:6.

1' - Počela je utakmica

-3' - Roberson, Lazić, Vrabac, Halilović i Kamenjaš će početi utakmicu za reprezentaciju BiH

- 5' - Igrači su predstavljeni, himne su intonirane, ostalo je samo da počne utakmica.

- 17' - U susretu protiv Mađarske Adis Bećiragić računa na sljedeće igrače: Miralem Halilović, Džon Roberson (John), Amar Gegić, Adin Vrabac, Kenan Kamenjaš, Aleksandar Lazić, Haris Delalić, Amsal Delalić, Sani Čampara, Đorđe Topolović, Ismet Sejfić i Ajdin Penava.