Zmajevi ostaju bez Svjetskog prvenstva: Poraz za oproštaj od kvalifikacija

Naš najbolji strijelac je bio Roberson sa 22 poena, dok je kod Mađarske briljirao Somogi

BiH poražena od Mađarske. FIBA

26.2.2023

Bosna i Hercegovina u Mađarskoj je poražena rezultatom 87:77 (19:23, 27:14, 17:23, 24:17) u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Sve i da su naši košarkaši ostvarili pobjedu ovo ne bi bilo dovoljno za prolazak na Svjetsko prvenstvo, obzirom da je Crna Gora savlada Češku.

Košarkaši BiH su poslije dobro odigrane prve četvrtine, koja je završila u njihovu korist 19:23, jako loše odigrali sljedeću.

Mađarska je u drugoj četvrtini slavila 27:14 i otišla sa prednošću na poluvrijeme od 9 poena prednosti.

Treća četvrtina je pripala našim košarkašima 17:23 i uspjeli smo se vratiti u utakmicu.

Četvrta četvrtina je pripala domaćoj Mađarskoj 24:17 i Bosna je tako porazom završila ovaj ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Naš najbolji strijelac je bio Roberson sa 22 poena, dok je kod Mađarske briljirao Benke sa 19 poena.