EUROLIGA

Partizan odličnom predstavom u drugom poluvremenu slavio protiv Albe Berlin

U ostalim utakmicama su slavili Monako i Anadolu Efes

Partizan odličnom predstavom u drugom poluvremenu slavio protiv Albe. SCREENSHOT/Twitter

2.3.2023

Partizan je na svom parketu u Štark Areni slavio protiv Albe Berlin rezultatom 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21).

Alba Berlin je vodila veći dio prvog poluvremena, ali ta prednost, uprkos dobroj igri gostiju, nije prelazila sedam razlike.

Partizan je okrenuo utakmicu u svoju korist u trećoj četvrtini. Sve je počelo serijom 11:0 beogradske ekipe, a poslije toga nije bilo povratka za Albu.

Partizan je u posljednoj četvrtini priveo utakmicu kraju bez većih problema.

Najefikasniji u dresu Beograđana je bio Aleksa Avramović sa 19 poena, a dobru podršku su mu pružili i Kevin Panter (Punter) sa 16. Za Albu Berlin je najbolji bio Maodo Lo sa 17 poena.

Partizan se ovom pobjedom popeo na 6. poziciju sa omjerom 14 pobjeda i 12 poraza. Alba je i dalje posljednja sa 7 pobjeda u 26 odigranih kola.

Panatinaikos – Anadolu Efes

Panatinaikos je poražen na svom terenu od Anadolu Efesa 82:87 (21:18, 19:25, 14:21, 28:23).

Najbolji u redovima pobjednika je bio Vil Klajburn (Will Clyburn) sa 24 postignuta poena, dok je Šejn Larkin (Shane) upisao 13 uz 10 asistencija. Efes je sada na omjeru od 13 pobjeda i 12 poraza i zauzimaju 7. poziciju na tabeli Eurolige.

Atinsku ekipu je predvodio Marijus Grigonis sa 23 poena, dok je Peris Li (Paris Lee) postigao 16. Zeleni su trenutno pretposljednja ekipa sa samo osam ostvarenih pobjeda u 26 odigranih kola.

Monako - Makabi

Monako i Makabi Tel Aviv su odigrali odličnu utakmicu u Kneževini a slavio je domaćin 86:67 (30:17, 9:19, 19:23, 28:8).

Iako je Monako imao u prvom poluvremenu prednost koja je išla i do 14 poena razlike, izraelska ekipa se vratila poslije do kraja istog.

Ipak, njihov trud je pao u vodu lošim startom četvrte četvrtine. Monako nije dopustio gostima poena prvih pet minuta posljednje četvrtine i uspjeli su se odvojiti na osjetnu razliku, a posljednja dionica je završena u korist Monaka čak 20 razlike.

Najefikasniji za domaću ekipu je bio Džordan Lojd (Jordan Loyd) sa 18 poena, dok je za goste iz Tel Aviva najbolji bio Vejd Boldvin (Wade Baldwin) sa 17.

Monako je ovom, 16. u sezoni, preuzeo barem dok Fenerbahče ne odigra svoju utakmicu četvrto mjesto. Makabi je sada na omjeru od 13 pobjeda i poraza.