Crni dani za Grega Popoviča i San Antonio: Doživjeli novi poraz

Izgubili su od Oklahome rezultatom 102:90

Sa sinoćnje utakmice. Printscreen

H. J. I.

13.3.2023

San Antonio nastavlja da tone. Jedan od najgorih NBA klubova ove sezone, nakon što su nedavno iznenadili Denver, vratio se starim navikama i doživio je novi poraz, ovoga puta od Oklahome rezultatom 102:90.

Poraz koji će legendarnog Grega Popoviča uvijek sjećati na negativan rekord NBA lige, jer je ovo prvi put u historiji da je u jednoj sezoni doživio 50 poraza. Do sada mu je najgori bilans bio onih 49 "kikseva" iz prethodne.

Vodila je Oklahoma čak 17 razlike u drugoj četvrtini, da bi sjajnom serijom Sparsi uspjeli da smanje na 52:47 na poluvremenu. Ipak, Tanderi u nastavku nijednom nisu ozbiljno izazvani i ugroženi, te su vezali svoj peti trijumf u posljednjih šest mečeva.

Džejlin Vilijams je prednjačio sa 21 poenom, 10 asistencija i sedam skokova, Dieng je imao 17 poena i osam skokova, 15 je dodao Gidi, uz 11 skokova, dok je Dort imao 12. Dvocifren je bio i Dario Šarić sa 10 poena i sedam skokova.

U redovima Sparsa istakao se Kolins sa 23 poena i 11 skokova. Grejem je dodao 20, Bejts - Diop je imao 12, a Mekdermont je sa klupe učestvovao sa 11 poena.

U mečevima odigranim kasno u nedelju navečer, Denver je poražen od Bruklina - uz novi tripl-dabl Jokića koji je promašio dva šuta za pobjedu.

Takođe, Filadelfija je slavila protiv Vašingtona rezultatom 112:93, a Džoel Embid je imao učinak od 34 poena i osam skokova.