Partizan slavio poslije preokreta nad Zvezdom: Predvodio ih je odlični Lesor

Vječiti rivali su još jednom priuštili šou u derbiju

Partizan slavio poslije fenomenalnog preokreta. Screenshot/Twitter

13.3.2023

U 21. kolu ABA lige susreli su se Partizan i Crvena zvezda, a utakmica je završena pobjedom Partizana poslije fenomenalnog preokreta rezultaotm 92:81 (13:24, 21:24, 29:18, 29:15).

Zvezda je od početka kontrolisala utakmicu, a njihova prednost je u prvom poluvremenu išla i do 20 poena razlike. Zanimljivo je da je u prvom poluvremenu utakmice viđeno čak 37 slobodnih bacanja, od kojih je Partizan izveo čak 22. Ipak, Zvezda je odlično šutirala i hvatala skokove u napadu, poslije promašaja, tokom prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je viđena druga priča. Partizan je skupio odbranu i krajem treće četvrtine su počeli pogađati otvorene šuteve. To im je donijelo potpuni preokret u ovoj odličnoj utakmici beogradskih rivala.

Najefikasniji u dresu Crvene zvezde je bio Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) sa 21 poenom, ali je sve poene postigao u prvom poluvremenu.

Najbolji u Partizanu je bio Matijas Lesor (Mathias Lessort) sa 27 poena, kojima je pridodao 8 skokova.