EUROLIGA

Real slavio na teškom gostovanju u Bolonji: Skromna partija Muse

Košarkaška ekipa Real Madrida je slavila u Bolonji protiv Virtusa rezultatom 79:96 u okviru 30. kola Eurolige

Džanan Musa: Upisao 8 poena u pobjedi Reala. Screenshot/Twitter

24.3.2023

Košarkaška ekipa Real Madrida je slavila u Bolonji protiv Virtusa rezultatom 79:96 u okviru 30. kola Eurolige. Bh. reprezentativac Džanan Musa je postigao osam poena u novoj pobjedi Madriđana.

Kraljevski klub je već nakon prve četvrtine imao prednost od 14 poena, a pobjednik je bio siguran već poslije kraja poluvremena kada su Madriđani vodili 17 razlike.

Virtus je uspio u trećoj četvrtini stići do minusa od samo 7 razlike, ali to nije bilo dovoljno za ništa više od povratka kompetitivnog duha u ovu utakmicu. Real nije dozvolio iznenađenje i upisao je svoju 21. u sezoni.

Musa je bio skromniji nego inače i za 15 minuta provedenih na parketu postigao je osam poena uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Real su do pobjede predvodili Hezonja sa 26 i Jabusele sa 24 poena, dok je Ođeleje bio najefikasniji kod domaćeg sastava sa 18 poena.

Kraljevi su trenutno na omjeru 21-9 i ranije su osigurali plasman u doigravanje osam najboljih ekipa.