Bosna vodila više od 20 razlike, pa spašavala živu glavu

Utakmica u Skenderiji je zabavila i namučila domaću publiku

Bosna: Produžila plej-of seriju. Screenshot

26.4.2023

Bosna je u drugoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Premijer lige Bosne i Hercegovine slavila protiv Budućnosti rezultatom 92:87 (23:17, 27:12, 13:23, 29:35)

Bosna je odlično igrala u prvom poluvremenu i u potpunosti dominirala goste iz Bijeljine. Ipak, u trećoj četvrtini su se počeli poigravati, a i Budućnost je krenula mnogo bolje igrati što ih je dovelo u priliku da smanje prednost. Njihova prednost iz prvog poluvremena je bila previsoka i uspjeli su je privesti kraju.

Gosti su došli i na -3 sa loptom, ali su promašili tri šuta za izjednačenje. Kolins je ukrao loptu i s linije za slobodna bacanja završio utakmicu.

Najefikasniji u dresu sarajevske ekipe bili su Faris Verlašević Entoni Kolins (Anthony Collins) sa po 18 poena.

Za Budućnost najefikasniji je bio Vojin Ilić sa 21 poenom, dok je Milivoje Božović upisao 20.