SRUŠIO REKORD

Kakva utakmica: Kari postao igrač s najviše postignutih poena u sedmoj utakmici play-offa NBA lige u čitavoj historiji

Najefikasniji igrač u redovima Kingsa bio je Domantas Sabonis sa 22 poena

Kari: Ubacio 50 koševa. AP

A. O.

1.5.2023

U sedmoj utakmici prve runde NBA play offa Zapadne konferencije Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su kao gosti Sacramento Kingse sjajnim rezultatom 120:100.

Na taj način su se izborili za utakmicu sa Los Angeles Lakersima u polufinalu.

Stip Kari (Steph Curry) je odigrao s 50 poena, osam skokova te šest asistencija. On je tako postao igrač sa najviše postignutih poena u sedmoj utakmici play-offa NBA lige u čitavoj historiji. Osim njega, pokazao se i Kevin Luni (Looney) koji je dao 11 poena, ali sa čak 21 skokom, od čega 10 ofanzivnih i 11 defanzivnih.

Najefikasniji igrač u redovima Kingsa bio je Domantas Sabonis sa 22 poena.

Košarkaši Miami Heata pobijedili su u Madison Square Gardenu domaće New York Knickse sa 108:101 i poveli s 1:0 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije.

Veći dio prvog poluvremena je domaća ekipa imala prednost, ali sredinom treće četvrtine Miami je poveo vodstvo.

Sjajni Džimi Batler (Jimmy Butler) je dao 25 koševa. Imao je 11 skokova i četiri asistencije, dok je Gejb Vinsent (Gabe Vincent) ubacio 20 poena.

Osim njih dvojice, za doprinos je bio zaslužan i Kajl Lovri (Kyle Lowry) koji je ubacio 18 koševa.

On je imao pet skokova i šest asistencija, ali i četiri blokade. Ipak, na drugoj strani su se pokazali RJ Beret (Barrett) s osvojenih 26 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Jalen Brunsonubacio je dao 25 koševa i imao je 27 asistencija.