VJERUJE U POBJEDU ZMAJEVA

Adrian Leon Barišić za "Avaz" o idućoj utakmici s Velsom: Nema većeg motiva od Svjetskog prvenstva, ne moramo se bojati nikoga

Baš sam bio potresen i tužan nakon utakmice kao i svi moji suigrači, rekao je Barišić

Barišić: Nema većeg motiva od Svjetskog prvenstva. N/FSBiH

Eldar Ganibegović

20.11.2025

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine i defanzivac švicarskog Bazela (Basel), Adrian Leon Barišić, koji u novembru zbog povrede nije mogao biti uz reprezentaciju, govorio je za „Dnevni avaz“ nakon žrijeba baraža za Svjetsko prvenstvo.

- Uglavnom što se tiče baraža čim smo vidjeli kakve su ekipe u prvom i drugom tome šeširu, znali smo da koga god izvuku da nas čekaju teški protivnici, ali od ovoga što sam vidio Velsa, veliku pobjedu protiv Makedonije dokazali su da su ozbiljna ekipa i u gostima nam neće biti lagano, ali nekako mislim da definitivno imamo šanse i ne moramo se bojati nikoga. Treba nam biti dodatni motiv, nema većeg motiva od Svjetskog prvenstva, ali striktno za ovaj baraž govoreći da ako prođemo Vels da igramo pred našim navijačima u Zenici stvarno mislim da imamo dobru šansu iznenadit Italiju – istakao je Barišić.

Dodaje da su igrači iz Velsa teški protivnici, ali je optimističan. Kada je riječ o utakmici s Austrijom koja se igrala u beču, kaže kako je bilo dosta bolno gledati iz kuće.

- Imao sam tu sitnu ozljedu koja me je nažalost ovaj put odaljila od terena. Mislim bio sam ponosan dok sam gledao kako se momci borili, stvarno bacali na glavu za svaku loptu i mislim nije moglo bolje kreniti sa golom od Hareta, ali jednostavno na kraju jedan centaršut i dogodi se ta situacija za gol 1-1. Baš sam bio potresen i tužan nakon utakmice kao i svi moji suigrači. Vidio sam bilo je teško gledati uplakana lica, ali opet mislim da s obzirom kako su kvalifikacije prošle i kako se igralo zadnje dvije utakmice isto protiv Rumunjske ostaje da momci mogu biti ponosni na sebe i šta su napravili i šta smo svi skupa napravili i eto uzeti te neke pozitivne stvari što smo napravili zadnje dvije utakmice i ući ipak s određenom dozom optimizma u ove sljedeće dvije utakmice koje nam dolaze – zaključio je Barišić za „Avaz“. 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.