Kako je potvrđeno na zvaničnom sajtu kluba, dosadašnji fudbaler Villareala Denis Suarez potpisao je ugovor s Barcelonom do 2020. godine, uz otkupnu klauzulu od 50 miliona eura.
Barcelona je iskoristila klauzulu i platila Viljarealu samo 3,25 miliona eura za povratak Denisa Suareza na Kamp nou.
Suarez će u utorak biti i zvanično predstavljen kao novi igrač Barcelone i drugo pojačanje ovog ljeta poslije Samuela Umtitija iz Liona.
Inače, ovaj 22-godišnji vezni fudbaler u Barcu je stigao 2013. godine, a nakon blistavih partija u Barceloni B uslijedila je pozajmica u Sevillu.
Prošlog ljeta je prodat Villarealu za tri miliona eura uz mogućnost otkupa, što je Barcelona i iskoristila.
U Barcinom sistemu 4-3-3 moći će po potrebi da pokriva i mjesto na lijevom krilu, što je nerijetko igrao u "Žutoj podmornici", doduše u nešto drugačijoj formaciji.
On će se za mjesto u ekipi boriti sa Iniestom, Rafinjom, Rakitićem, Robertom i Ardom Turanom.
