Igračice Bosne i Hercegovine savladale reprezentativke Jordana sa 4:2

Piše: D. J.

31.7.2017

U prijateljskoj utakmici igranoj u Trening centru NS BiH u Zenici, reprezentativke BiH su nadigrale igračice Jordana, konačni rezultat je glasio 4:2. Oko 150 gledalaca je moglo uživati u dobroj utakmici.

Prvi pogodak smo vidjeli u 25. minuti. Nakon izvedenog auta, lopta dolazi do Milene Nikolić koja se odlično oslobađa te lob udarcem sa dvadesetak metara iskosa pogađa za 1:0.

Igrala se 43. minuta kada je Maysa Jbarah nakon slobodnog udarca glavom poslala loptu u nebranjeni dio našeg gola za 1:1.

Naše reprezentativke ponovno dolaze do vodstva u 58. minuti, Selma Kapetanović precizno šutira sa ruba kaznenog prostora i pogađa za 2:1. Igračice Jordana ponovno postižu pogodak u 68. minuti, Abir Al Nahar (Abeer) bježi našoj odbrani i prizemnim šutem pogađa za 2:2.

U 80. minuti Nikolić na asistenciju Amele Kršo pogađa za 3:2. Samo tri minuta za konačnih 4:2 pogađa Kapetanović.