Primera: Ponovo kiks Reala, Kraljevskom klubu samo bod u Bilbau

Piše: Al. Ti.

2.12.2017

Poslovično teško gostovanje za Kraljevski klub iz Madrida je ono u Bilbau. Tako je bilo i večeras kada su domaći Atletic (Athletic) i Real remizirali, a bilo je 0:0.

Real je tako propustio priliku da se tako približi Barci nakon današnjeg kiksa Katalonaca protiv Selte.

Zaprijetio je Real, a šut Benzeme u 8. minute zaustavlja stativa. Uzvratili su domaći koji su u nekoliko navrata ozbiljno ugrozili gol Navasa, ali nije bilo promjene rezultata.

Vrijedi istaći i šanse Krosa (Kroos) i Ronalda, međutim ostalo je u prvom poluvremenu 0:0.

U drugom poluvremenu mnogo ofanzivnija igra domaćih, koji su pritiskali goste i pokušavali doći do prednosti.

Baskijski tim je u drugom poluvremenu imao tri dobre šanse, ali niti jednom nisu uspjeli savladati Navasa.

Treba istaći i crveni karton za Serhija Ramosa u 86. minuti.

Ostalo je do kraja 0:0.

Real se sa ovim bodom sada nalazi na četvrtom mjestu sa 28 bodova, osam manje od vodeće Barce, dok je Bilbao na 15. mjestu sa 14 osvojenih bodova.