Bundesliga: Borusija slavila u Majncu, HSV ponovo poražen kod kuće

Piše: Al. Ti.

12.12.2017

U okviru 16. kola njemačke Bundeslige večeras su odigrane još tri utakmice.

HSV je na svom terenu poražen od Ajntraht Frankfurta (Eintracht Frankfurt) rezultatom 2:1.

Ipak dobro je počeo susret za domaćine koji su preko Papadopulosa poveli već u 9. minuti.

Potpuni preokret smo vidjeli u narednih 15-ak minuta. Prvi je Vulf (Wolf) izjednačio na 1:1, da bi Gačinović u 24. minuti donio vodstvo Ajntrahtu od 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Majnc (Mainz) je na domaćoj Opel Areni poražen od Borusije iz Dortmunda (Borussia Dortmund) rezultatom 2:0.

Strijelac prvog gola na utakmici bio je Sokratis u 55. minuti utakmice.  Konačnih 2:0 za Borusiju postavlja Kagava (Kagawa) u 89. minuti susreta.

Borusija je ovom pobjedom prekinula niz od pet utakmica bez pobjede i sada se nalazi na četvrtoj poziciji sa 25 bodova.

Frajburg (Freiburg) je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao ekipu Borusije iz M'Gladbaha.

Gol odluke desio se u 20. minuti, a strijelac je bio Petersen sa bijele tačke.