Bilbao nastavio uspon ka gornjem dijelu tabele, slavili u Andaluziji

Piše: S.Me.

22.12.2017

Altelik Bilbao savladao je ekipu Betisa 2:0 kao gost u 17. kolu Španske lige.

Obje ekipe su bile u sredini tabele i ova utakmica je bila ona za prestiž na tabeli. Gosti dolaze u vodstvo već u prvom poluvremenu. Prethodno je Džordi (Jordi) Amat grubo startovao na gostujućeg igrača i dobio je crveni karton a ujedno je i dosuđen penal za Bilbao. Iz penala u 36. minuti bio je Raul Garsija (Garcia) koji je pucao po sredini gola i bio je precizan za vodstvo gostiju od 1:0.

Drugo poluvrijeme domaćini sa igračem manje pokušavali su da učine nešto više u ovoj utakmici ali svi njihovi pokušaji bili su uzaludni. Atletiko Bilbao nije ništa prepuštao u drugom poluvremenu i sigurnom igrom čak su i povećali svoju prednost autogolom Fedala (Feddal) u 85. minuti i tako kući odnijeli vrijedna tri boda.

Ovom pobjedom oba tima su se izjednačila sa po 21 bod na tabeli s tim što gosti imaju bolju gol razliku pa zauzimaju veću poziciju od Betisa, Bilbao je 11. a Betis 13. na tabeli.