Tom Tomsk savladao Slobodu 2:1, naredni protivnik Tuzlaka je Taškent iz Uzbekistana

30.1.2018

Nogometaši tuzlanske Slobode poraženi su danas od Tom Tomska,  a rezultat je na kraju glasio 2:1 za ruski tim.

Bio je to drugi pripremni susret tuzlanskog tima, koji je poveo u 65. minuti, nakon sjajne akcije Anela Husića na lijevoj strani, koji je idealno vratio loptu u sredinu Vladimiru Grahovcu, a ovaj je preciznim udarcem s oko 12 metara zatresao mrežu ruskog tima.

Međutim, u nastavku utakmice izabranici trenera Slavka Petrovića nesmotreno su skrivili dva jedanaesterca, najprije u 72. minuti, a drugi deset minuta kasnije.

Strijelac oba pogotka s "bijele tačke" bio je Ilja Kuzmičev.

Sloboda zbog povreda danas nije mogla računati na Mehmedagića i Škahića, te Bekića zbog temperature.

Narednu utakmicu Tuzlaci igraju protiv Lokomotiva iz Taškenta (Uzbekistan).