Evropska liga: Milan i Arsenal ubjedljivi, ljepotica noći odigrana u Dortmundu

Avaz.ba

15.2.2018

Večeras se igraju susreti šesnaestine finala Evropske lige.

Milan i Arsenal nisu imali previše problema, što se ne može reći za Borusiju Dortmund, koja je u sjajnoj utakmici sa 3:2 savladala Atalantu.

Milan je s 3:0 u Bugarskoj pobijedio Ludogorec golovima Kutronea u 45. minuti, Rodrigueza iz penala u 64. i Borinija u 90. minuti.

Arsenal je bio također uvjerljiv u Švedskoj, gdje je gostovao kod Ostersunda, kluba koji postoji kraće nego što je Arsene Wenger na klupi topnika. Načo Monreal pogodio je u 13. minuti, Papagianokoulos u 24. autogol, a Ezil u 58. za 0:3. Sead Kolašinac vratio se nakon povrede i ušao u 73. minuti.

Preokret dana izveo je moskovski Lokomotiv u Nici. Mario Baloteli pogodio je u 4. i 28. minuti iz jedanaesterca, te je Nica vodila s 2:0. No, u 45. je Manuel Fernandes iz penala smanjio, da bi u 67. Nica ostala bez isključenog Colyja. Manuel Fernandes zaključio je hat-trick i veliki preokret za 2:3 pogocima u 69. i 77. minuti.