Evropska liga: Kolašinac strijelac za Arsenal, Borusija se izvukla u Italiji

Piše: Al. Ti.

22.2.2018

90' Kraj večerašnjih utakmica. Prolaz dalje osigurali su: Milan, Arsenal, Borusija iz Dortmunda, Atletik Bilbao, Salcburg i Marsej.

86' Spartak ponovo vodi u Bilbau, sada je 2:1, a strijelac je bio Melgareho.

83' Borusija je izjednačila protiv Atalante, a strijelac je bio Šmelcer. Sa ovim rezultatom Milioneri idu dalje.

73' GOOOOL Salcburg je brzo iskoristio brojčanu prednost i poveo protiv Reala. Strijelac sa bijele tačke bio je Beriša.

71' Real Sosijead je ostao sa 10 igrača, jer je crveni karton zaradio Navas.

57' Atletik Bilbao dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Ečeita. Ukupan rezultat je sada 4:2 za Baskijski tim.

47' GOOOOL za Arsenal. Kolašinac je smanjio prednost Ostersunda i sada je 2:1.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena na večerašnjim utakmicama.

44' Spartak je poveo u Bilbau u finišu prvog poluvremena, a strijelac je bio Adrijano.

40' Finiš prvog poluvremena na večerašnjim utakmicama.

31' I Braga je povela protiv Marseja, a strijelac je bio Horta.

29' Real Sosijedad je izjednačio u Salcburgu. Sada je 1:1, a strijelac je bio Navas.

23' Za samo minut Arsenal je primio dva gola. Prvo je Ajseh pogodio za 1:0, da bi već u sljedećem napadu Hodos (Ghoddos) postigao i drugi gol. Kakv šok u Londonu.

20' Milan vodi 1:0 i time ovjerava plasman dalje. Strijelac je bio Borini.

10' Padaju prvi golovi. Atalanta je povela sa 1:0 protiv Borusije. I Salcburg vodi 1:0. Gol za tim iz Bergama je postigao Rafael Toloi.

U terminu od 21:05 sati na rasporedu je šest utakmica šesnaestina finala Evropske lige.

Najzanimljivije će biti u Atalanti, gdje će istoimeni domaćin igrati protiv Borusije iz Dortmunda. Podsjećamo, u prvom susretu bilo je 3:2 za "milionere".

Arsenal, za koji nastupa naš reprezentativac Sead Kolašinac će na Emiratima dočekati ekipu Ostersunda, a prvi susret završen je pobjedom Topnika rezultatom 3:0.

Milan će na San Siru dočekati Ludogorec (Ludogorets), dok Atletik Bilbao (Athletic Bilbao) igrati protiv Spartaka iz Moskve.

Braga na svom terenu dočekuje Marsej, a Salcburg Real Sosijedad.