MAJSTOR

Nejmar driblingom ismijao Dragovića, kojem se, vjerovatno, dugo nakon utakmice vrtjelo u glavi

Nejmar na utakmici protiv Austrije

Goal.com

11.6.2018

Reprezentacija Brazila za Svjetsko prvenstvo pripremala se isključivo s evropskim protivnicima, pa su joj tako, nakon susreta s Rusijom i Njemačkom u martu, gdje je odnijela pobjedu 3:0 odnosno 1:0, nove evropske žrtve bili Austrijanci, kojima su prekinuli niz od pet pobjeda te čak devet utakmica bez poraza.

Titeovi izabranici dopustili su pokoju priliku austrijskoj reprezentaciji u prvom poluvremenu, ali i tada se vidjela nadmoć južnoameričke momčadi.

Na poluvremenu je semafor pokazivao 1:0, a u nastavku je prešao u brzinu više, pa tako Nejmar (Neymar), kojem je ovo prva utakmica u prvih 11 nakon povratka od ozljede, u 63. minuti zabija gol za 2:0 nakon što je ''slomio gležnjeve'' austrijskom igraču Aleksandru Dragoviću.

Nejmar je Dragovića, narodski rečeno, poslao prvo po ćevape, a onda i po jogurt, a njegov je dribling vrlo brzo postao hit na društvenim mrežama.

Inače, Dragović je poznat bh. javnosti po sukobu s Edinom Džekom tokom prijateljske utakmice BiH - Austrija prije tri godine.