MUNDIJAL 2018

Karioke poslale Srbiju kući, Brazil i Švicarska u osmini finala

27.6.2018

+19

U okviru grupe E Svjetskog prvenstva večeras su odigrane utakmice posljednjeg trećeg kola.

Plasman u osminu finala izborili su Brazil i Švicarska.

Derbi susret ovog kola igran je u Moskvi između Brazila i Srbije, a na kraju su Nejmar i društvo sigurno slavili rezultatom 2:0.

Susret je protekao u dominaciji Brazila, mada treba istaknuti i nekoliko veoma dobrih šansi Srbije, posebno početkom drugog poluvremena.

Prva šansa desila se u 4. minuti kada je Nejmar asistirao za Žezusa, ali njegov šut brani Stojković.

Isti dvojac je ponovo kombinirao u 25. minuti, ali ponovo Stojković brani.

U 36. minuti Brazil je poveo. Sjajnu dubinsku loptu poslao je Kutinjo, Paulinjo izlazi sam pred Stojkovića i prebacuje ga za 1:0.

U drugom dijelu Nejmar je prvi zagrijao dlanove Stojkovića, ali jedinica "Orlova" ponovo je bio uspješan.

Nakon toga uslijedio je period bolje igre Srbije, koja je zagospodarila sredinom terena, a vrijedi istaknuti šanse za Milinković-Savića, te Mitrovića.

Kazna za promašaje dolazi u 68. minuti kada je nakon ubačaja Nejmara glavom pogodio Silva za 2:0.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji period, s tim da je Nejmar pravio pravi dar-mar i svojim driblinzima izluđivao defanzivce Srbije.

U drugoj utakmici ove grupe Švicarska je remizirala sa Kostariku rezltatom 2:2 i tako potvrdila drugo mjesto u grupi iza Brazila.

Početak susreta protekao je u dominaciji Kostarike, obzirom da su u prvih 10-ak minuta redom promašivali Borges, Gamboa i Kolindres.

Kazna za promašaje dolazi u 31. minuti kada nakon asistencije Embola glavom pogađa Džemaili.

U drugom poluvremenu nastavila je Kostarika sa sigurnijom igrom, a zasluženo izjednačenje stiže u 56. minuti kada Vaston pogađa za 1:1 nakon asistencije Kembela.

Mogla je Švicarska do pobjede, ali Drmić je u 78. minuti pogodio samo stativu.

Vodstvo Švicarskoj donio je Drmić u 88. minuti, ali u sudijskoj nadoknadi Kostarika dolazi do izjednačenja iz penala za konačnih 2:2. Siguran s bijele tačke bio je Ruiz.

Kraj večerašnjih utakmica. Brazil je pobijedio Srbiju 2:0, dok je Švicarska remizirala sa Kostarikom, a bilo je 2:2.

93' GOOOOOL Kostarika je izjednačila, a strijelac je bio Ruiz iz penala.

90' Igra se sudijska nadoknada na večerašnjim utakmicama.

88' GOOOOOOOOOOL Švicarska ponovo vodi, a strijelac je sada Drmić.

85' Čini se da se Srbija predala. Čeka se samo kraj utakmice. I u susretu Švicarske i Kostarike bez većih uzbuđenja.

80' Približava se kraj večerašnjih utakmica. Sve manje nade za Srbiju.

68' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Brazil vodi 2:0, a strijelac je Silva. Asistenciju upisuje Nejmar. Brazil pred osminom finala.

65' Period mnogo bolje igre Srbije u ovim trenucima. Mitrović pokušao glavom, ali Alison dobro brani.

61' Velika šansa za Srbiju. Rukavina je ubacio, a Mitrović glavom šutira, međutim njegov udarac je izblokirao Silva. Brazil i dalje vodi 1:0.

58' Nejmar je imao šansu da povisi prednost Brazila, ali Stojković ponovo brani.

56' GOOOOOOOOOOL Kostarika dolazi do izjednačenja protiv Švicarske, a strijelac je Vaston nakon asistencije Kembela

55' Bez nekih velikih šansi u uvodnih 10 minuta igre u drugom poluvremenu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme večerašnjih utakmica.

45' Kraj prvog poluvremena na večerašnjim utakmicama. Brazil vodi protiv Srbije golom Paulinja u 36. minuti, dok Švicarska golom Džemailija je isto u prednosti protiv Kostarike.

45' Dobra šansa za Brazil. Nejmar je šutirao iskosa, ali njegov udarac odlazi preko gola.

44' Finiš je prvog poluvremena na obje utakmice.

36' GOOOOOOOOOOOOOOOL Brazil protiv Srbije rezultatom 1:0, a strijelac je veznjak Barce Paulinjo. Sjajno mu je asisitrao Kutinjo.

31' GOOOOOOOOOL Vodi Švicarska protiv Kostarike 1:0, a strijelac je Džemaili. Embolo je upisao asistenciju.

25' Divna akcija igrača Brazila. Na malom prostoru su kombinirali Žezus i Nejmar, a napadač PSG-a šutira, međutim Stojković brani odlično. I dalje je 0:0 na večerašnjim susretima.

10' Nova prilika za Kostariku koja dominira protiv Švicarske. Kolindres je pogodio prečku.

8' Dvije sjajne šanse za Kostariku. Prvo je Borges glavom šutira, ali na njegovu žalost pogodio je samo stativu. Zatim je Gamboa pucao, ali Somer brani.

4' Prilika za Brazil! Nejmar je sjajno proigrao Žezusa, ali Sitijev napadač puca u Stojkovića.

1' Počele su večerašnje utakmice.

Srbija i Brazil od 20 sati u Moskvi igraju utakmicu trećeg kola grupe D.

U drugom susretu u Nižnjem Novgorodu igraju Švicarska i Kostarika.

Srbija će sigurno ići u osminu finala ukoliko pobijedi favorizirani Brazil, a može proći i s bodom ako Kostarika pobijedi Švicarsku s najmanje dva gola razlike.

S druge strane, selekciji Brazila je dovoljan i bod, a mogu proći i s porazom, ako Švicarska izgubi.

Selektor Srbije Mladen Krstajić iznenadio je sastavom u kojem nema Branislava Ivanovića, a umjesto njega igra Rukavina.

Nema ni Duška Tošića na stoperskoj poziciji. Krstajić je priliku dao mladom Milošu Veljkoviću, koji ima samo dva nastupa za reprezentaciju. Na klupi je i Luka Milivojević, a od prve minute igra Filip Kostić.

Sastavi

Srbija: Stojković, Rukavina, Kolarov, Veljković, Milenković, Tadić, Kostić, Sergej, Matić, Ljajić i Mitrović

Brazil: Alison, Silva, Miranda, Marselo, Fagner, Kasemiro, Kutinjo, Paulinjo, Vilijan, Žezus i Nejmar

Sastavi

Švicarska: Somer, Lihštajner, Akani, Rodrigez, Šar, Džaka, Behrami, Džemaili, Šaćiri, Embolo i Gavranović

Kostarika: Navas, Akosta, Gonzales, Oviedo, Gamboa, Vaston, Borges, Kolindres, Brajan, Guzman i Kembel