Premijeršip: Čelzi ubjedljiv, pobjede za Votford, Kristal Palas i Burnemot

AFP

Piše: Avaz Sport

11.8.2018

U terminu od 16 sati odigrane su četiri utakmice 1. kola engleskog Premijeršipa.

Vrijedi istaknuti ubjedljiv trijumf Čelzija (Chelsea), kojeg je je u debiju vodio novi trener Mauricijo Sari (Maurizio Sarri).

Čelzi je na gostovanju kod Hadersfilda (Huddersfield) slavio rezultatom 3:0. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu, kada su "Plavci" imali dva gola prednosti.

Kante je u 34. minuti doveo Čelzi u vodstvo, a Žoržinjo (Jorginho) u finišu prvog dijela igre sa penala udvostručio prednost.

Konačan rezultat postavio je Pedro u 80. minuti nakon asistencije Azara.

Burnemot (Bournemouth) je na svom terenu savladao Kardif (Cardiff) minimalno rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Frejzer (Fraiser) u 24. minuti.

Kristal Palas (Crystal Palace) je na gostovanju kod Fulama (Fulham) slavio rezultatom 2:0. Strijelci za goste bili su Šlap (Schlupp) u 41. minuti i Zaha u 80.

U posljednjoj utakmici Votford (Watford) je na svom stadionu savladao Brajton (Brighton) rezultatom 2:0.

Dvostruki strijelac bio je nekadašnji fudbaler Juventusa Roberto Pereira (Pereyra) koji je pogađa u 35. i 54. minuti.