Novi šok za Barcelonu: Na Kamp Nou ovo se nije dogodilo od 2004.

Odigrali 1:1

AFP

Tportal

29.9.2018

Nogometaši Barcelone kiksali su u susretu 7. kola Primere odigravši na Nou Kampu samo 1:1 protiv Atletik Bilbaa.

Prvak Barcelona već treću prvenstvenu utakmicu ne zna za pobjedu, a protiv Baska se aktualni španski prvak spasio poraza šest minuta prije kraja.

Oskar de Markos (Oscar de Marcos) je u 41. minuti doveo Atletik u zasluženo vodstvo nakon što je njihov napadač Inaki Vilijams (Williams) promašio dvije sjajne prilike.

Munir El Hadadi (El Haddadi) je u 84. minuti izjednačio nakon dodavanja Lea Mesija (Messi), koji je ušao u igru u 55. minuti.

Baski su tako osvojili bod na Nou Kampu po prvi puta nakon 2004. godine kada ih je vodio sadašnji trener Katalonaca Ernesto Valverde.

U velikom madridskom derbiju Real i Atletiko odigrali su meč bez golova. Veliki rivali Barcelona i Real sada su bodovno izjednačeni na vrhu tabele sa po 14 bodova, s tim da Barca ima bolju gol razliku.