Osvojio duplu krunu s Barcelonom

Osvojio "Zlatnu kopačku". Arhiv

Index.hr

1.1.2019

Najčitaniji sportski list u Španiji i jedan od najčitanijih na svijetu objavio je rezultate izbora za najboljeg nogometaša u 2018. godini.

Čitaoci "Marce" su za najboljeg u prošloj godini, među 100 ponuđenih, odabrali s Lionela Mesija (Lionel Messi).

On je pobijedio ispred Luke Modrića i Antoana Grizmana (Antoine Griezmann). Četvrti je Kristijano Ronaldo (Cristiano Ronaldo), peti Kilijan Mbape (Kylian Mbappe).

Publika je nagradila Mesija za godinu u kojoj je osvojio "Zlatnu kopačku" kao najbolji strijelac "La Lige" prošle sezone, bio najbolji strijelac najjačih svjetskih liga u cijeloj 2018. te vodio Barcelonu do duple krune u Španiji.

S druge strane, bio je neuspješan u dva najveća takmičenja. U Ligi prvaka ispao je u četvrtfinalu od Rome, dok ga je na Svjetskom prvenstvu s Argentinom ispao u osmini finala.