ENGLESKA

Gvardiola: Ne sjećam se da je neka liga ikad bila ovako teška

"Građani" smanjili zaostatak na samo četiri boda i ostali u utrci za naslov prvaka

Gvardiola: Zna da se Klop neće složiti. AFP

Index.hr

4.1.2019

Mančester siti je u velikom derbiju 21. kola Premijeršipa na Etihadu pobijedio Liverpul 2:1 i smanjio zaostatak na samo četiri boda.

Gvardiolina (Pep Guardiola) ekipa odigrala je strašnu utakmicu i potpuno zasluženo pobijedila, iako je imala i malo sreće u 18. minuti kad je Liverpul od vodstva dijelilo samo 1,12 centimetara. Siti je slavio golovima Aguera i Sanea, dok je jedini strijelac za goste bio Roberto Firmino.

- Nama je svaka utakmica finale i znali smo da je utrka za naslov izgubljena ako ne dobijemo tu utakmicu. Pobijedili smo nevjerovatnog protivnika i odigrali smo bez greške od prve do zadnje minute - rekao je Gvardiola nakon utakmice.

Ne sjećam se da je neka liga ikad bila ovako teška. Toliko je dobrih ekipa. Totenhem zaslužuje jako puno poštovanja, Mančester junajted se digao, a tu su Čelzi i Arsenal. Znam da se Klop (Jürgen Klopp) neće složiti, ali mislim da je ovaj rezultat odličan za Premijeršip - dodao je Španac.