ENGLESKA

Totenhem golom Vinksa u posljednjim sekundama meča došao do pobjede protiv Fulama

Utakmica 23. kola Premijer lige

Engleska: Totenhem savladao Fulam. AFP

20.1.2019

+3

U posljednjoj utakmici 23. kola engleske Premijer lige Totenhem je u gostima nakon velikog preokreta i gola u posljednjoj sekundi meča savladao Fulam rezultatom 2:1.

Prvu veliku priliku na utakmici domaćini su imali u 12. minuti Rajan Babel (Ryan) je šutirao nakon prekrasnog solo prodora, ali Ugo Loris (Hugo Lloris) je sjajnom odbranom zaustavio njegov pokušaj. Pet minuta kasnije, uslijedio je šok za goste. Španski napadač Fernando Ljorente (Llorente), koji je zamijenio povrijeđenog Harija Kejna (Harry Kane) pokušao je izbiti loptu nakon kornera, ali je nije dobro zahvatio i postigao je autogol i doveo Fulam u neočekivano vodstvo. Fulam se nije predavao pa su zaprijetili i u 41. minuti Andre Šurle (Schurrle) je šutirao iz sve snage pod prečku, ali ponovo je Loris dobro reagirao i na odmor se otišlo pri vodstvu Fulama od 1:0.

U nastavku su "Pijetlovi" zaigrali mnogo bolje, a do izjednačenja su došli u 50. minuti susreta. Kristijan Eriksen (Christian) je poslao odličan centaršut u šestnaesterac, a  Dele Ali (Alli) nije imao velikih problema da izbliza glavom loptu pošalje u mrežu domaćina za 1:1. Nakon toga, igralo se uglavnom na sredini terena, između dva šesnaesterca. Kada se činilo da će "Pijetlovi" osvojiti samo bod, u posljednjim sekundama meča stigli su do gola i pobjede. Hari Vinks (Harry Winks) je skočio visoko na duboki centaršut i snažno zabio glavom po sredini gola, pored nemoćnog golmana za veliki trijumf.

Totenhem je ostao na trećem mjestu premijerligaške tabele, a "Pijetlovi" sada imaju 51 bod. S druge strane, Fulam se nalazi na pretposljednjoj poziciji sa 14 osvojenih bodova.