Sjajna utakmica u Bergamu i veliki povratak Atalante, Džeko dvostruki strijelac

Derbi 21. kola italijanskog prvenstva

Slavlje Edina Džeke nakon postignutog gola. Twitter

V. Dedić

27.1.2019

Sjajnu utakmicu u Bergamu odigrale su Atalanta i Roma, a gosti su nakon vodstva 0:3 koje su imali na poluvremenu na kraju spašavali jedan bod.

Poveli su gosti već u trećoj minuti preko našeg Edina Džeke, koji na dodavanje Nikole Zaniola rutinski pogađa mrežu Atalante. Kapiten reprezentacije BiH i kapiten Rome u ovom duelu u 33. minuti postiže i drugi pogodak na meču.

Do kraja prvog poluvremena Roma je stigla i do trećeg gola, ali na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 1:3 jer su domaćini smanjili rezultat u posljednjim trenucima.

U nastavku potpuna dominacija Atalante, Rafael Toloi (Raphael) vraća svoj tim u igru u 59. minuti.

Atalanta je u 70. minuti mogla do izjednačenja, ali Duvan Zapata promašuje s bijele tačke. Ipak, samo dvije minute kasnije Kolumbijac ispravlja svoju grešku i pogađa za veliki povratak domaćina.

Do kraja utakmice mogla je Atalanta i do potpunog preokreta, ali je ostalo konačnih 3:3.

Roma je ovim bodom prestigla Sampdoriju na petom mjestu, a Atalanta je samo dva boda iza današnjeg rivala.