ŠPANIJA

Odluka pada u Madridu: Barca i Real remizirali na Nou Kampu u polufinalu Kupa kralja

Piše: Al. Ti.

6.2.2019

+4

Barcelona i Real su u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja večeras na Nou Kampu remizirali odigravši 1:1.

Tako ćemo putnika u finale dobiti nakon revanša koji se igra krajem mjeseca u Madridu.

Real je mnogo bolje počeo večerašnji El Klasiko i visokim presingom vršio pritisak na vezni red Barcelone, koja je susret počela bez najboljeg igrača Lea Mesija (Messi).

Bolja igra Kraljevskog kluba krunisana je već u 6. minuti kada je Vinicijus ubacio, a Benzema pametno vratio loptu u peterac, gdje se najbolje snalazi Vaskez (Vasquez) za vodstvo Reala od 1:0.

U nastavku, očigledno šokirana Barca nije se najbolje snalazila na terenu, što je Real itekako koristio.

Izabranici Santijaga Solarija mogli su do veće prednosti, ali što zbog sebičnosti večeras odličnog Vinicijusa, ali i odbrana Ter Stegena rezultat se nije mijenjao u prvih 20-ak minuta.

Barca je prvu pravu šansu imala u 32. minuti kada je Rakitić nakon ubačaja Malkoma pogodio prečku.

Samo tri minute kasnije nova šansa za Barcu, ali udarac Suareza fenomenalno brani Navas.

U drugom dijelu druga priča na terenu. Real se povukao i strpljivo čekao svoju šansu iz kontre.

Dominaciju na sredini terena i bolju igru Barca je krunisala u 57. minuti kada je Suarez pogodio stativu, lopta se odbila do Malkoma, koji spretno pogađa za 1:1.

U nastavku utakmice u igru je ušao i Mesi, ali osim prividne inicijative Barce, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:1.

Revanš susret je na rasporedu 27. feburara na Santjago Bernabeu u Madridu.