Mesi golom iz penala donio trijumf Barci protiv Valjadolida

24. kolo La Lige

Španija: Barcelona pobijedila Valjadolid. AFP

16.2.2019

Nogometaši Barcelone u meču 24. kola španske La Lige pred svojim navijačima savladali su Valjadolid minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Lionel (Messi).

Argentinac je prvo poluvrijeme odigrao veoma loše. Pravio je neshvatljive greške, i nekoliko puta gostima omogućavao prilike za kontru, no na njegovu sreću, Valjadolid to nije iskoristio.

Uprkos svemu, Mesi je mrežu Valjadolida zatresao u finišu prvog dijela iz penala. To je za njega već 30 pogodak u ovoj sezoni u svim takmičenjima.

U prvom poluvremenu Mesi je imao pet šuteva, a samo jedan u okvir (iz penala), dva od četiri uspješna driblinga, svega 28 tačnih paseva i čak 11 netačnih dodavanja. Od devet duela dobio je skromnih tri.

Pet minuta prije kraja meča, Argentinac je dobio novu priliku da pogodi iz penala, ali mu je golman gostiju maestralno odbranio udarac s bijele tačke. Zaista, Argentinca nikad nismo gledali u očajnijem izdanju, a i pored toga je riješio utakmicu.