Slavija Prag u finišu meča došla do trijumfa protiv Sevilje i izborila četvrtfinale Evropske lige

Španski tim nije imao sreće

Evropska liga: Slavija Prag u četvrfinalu. AFP

14.3.2019

Slavija Prag je u sjajnom revanš meču osmine finala Evropske lige nakon produžetaka savladala Sevilju 4:3 i tako osigurala plasman u četvrtfinale ovog takmičenja.

Slavija je do vodstva stigla u 15. minuti kada je mrežu španskog tima zatresao Mihael Ngadeu-Ngađui (Michael Ngadeu-Ngadjui). Sevilja je do izjednačenja stigla u 44. minuti kada je Visam Ben Jeder (Wissam Ben Yedder) sigurno realizirao jedanesterac.

Novo vodstvo domaćinima donio je Tomaš Souček (Tomas Soucek) u 47. minuti meča. Sevilja je do novog izjednačenja došla u 54. minuti, a strijelac je bio Munir el-Hadadi (Haddadi). Kako je rezultat bio identičan onome iz Španije (2:2), meč je otišao u produžetke.

Sevilja je do poravnanja došla golom Franka Vaskeza (Franco Vazquez) u 98. minuti utakmice. Pobjedu i prolaz s ukupnih 6:5, Slaviji Prag donio je Ibrahim Traore  golom u 119. minuti meča.