{ TOK UTAKMICA } | Lajpcig slavio u dramatičnoj završnici, Junajted se oprašta

Tekstualni prenos utakmica posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka

Detalj s meča u Lajpcigu. AFP

Piše: A. M.

8.12.2020

Odigrano je još pet mečeva posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

PSG – Bašakšehir (prekinuto).

Lajpcig je u dramatičnoj završnici savladao Mančester junajted rezultatom 3:2. "Crveni đavoli" se ovim porazom opraštaju od Lige prvaka.

Juventus je na krilima Kristijana (Cristiano) Ronalda slavio protiv Barcelone u gostima rezultatom 0:3 i osvojio prvo mjesto u grupi.

90' - Kraj na pet od šest mečeva. Postignuto je 15 golova. Meč u Parizu je prekinut zbog incidenta i rasističkog ispada četvrtog sudije.

87' - Ren postiže gol protiv Sevilje. Sada je 1:3.

82' - Kakva završnica meča u Lajpcigu. Junajted je smanjio na 3:2.

80' - Bruno Fernandez golom sa bijele tačke smanjuje na 3:1 u Lajpcigu.

80' - Drugi gol En Nesrija. Sevilja vodi 3:0 protiv Rena u gostima.

69' - Lajpcig je povisio na 3:0 protiv Junajteda.

57' - Grizman ne koristi grešku De Lihta. Francuz iz dobre pozicije šutira daleko od gola.

60' - DInamo Kijev poveo protiv Ferencvaroša. Strijelac vodećeg gola Popov.

58' - Najbolja prilika za Barcelonu, Grizman pogađa prečku.

52' - Ronaldo ponovo siguran sa bijele tačke. Juventus vodi 3:0.

49' - Lengle igrao rukom u kaznenom prostoru. Novi penal za Juventus.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Poluvrijeme na svim mečevima osim u Parizu gdje prekid još uvijek traje. Postignuto je osam golova.

45' - Sevilja uduplala prednost protiv Rena. Strijelac drugog gola En Nesri.

45' - Mesi u prilici, udarac Argentinca zaustavlja Bufon.

40' - Meč u Parizu još uvijek nije nastavljen. Igrači su i dalje u svlačionicama.

32' - Sevilja je povela protiv Rena.

27' - Čelzi se brzo vraća. Sada je 1:1.

24' - Krasnodar poveo u Londonu protiv Čelzija.

22' - Prekid u Parizu. Fudbaleri Bašakšehira napustili su teren i ne žele nastaviti meč jer smatraju da je četvrti sudija na rasnoj osnovi uvrijedio pomoćnog trenera turske ekipe.

20' - Juventus sada ima dva gola prednosti u Barceloni. Sjajan gol Mekenija.

13' - Lajpcig udvostručio prednost protiv Junajteda.

13' - Portugalac je preuzeo odgovornost i pogodio za vodstvo Juventusa u Barceloni.

12' - Penal za Juventus. Arauho obara Ronalda u kaznenom prostoru.

8' - Prva prilika u Barceloni. Udarac Ronalda brani Ter Štegen.

2' - Lajpcig vodi protiv Mančester junajteda. Anhelino je pogodio na asistenciju Sabicera.

1' - Počeli su svi mečevi u grupama E, G i H.

U 21 sat počelo je šest mečeva posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka u grupama E, G i H.

Naš Miralem Pjanić ponovo je starter u duelu Barcelone i Juventusa. Edin Višća zbog povrede nije u rosteru Istanbul Bašakšehira koji gostuje PSG-u, kao ni Eldar Ćivić u ekipi Ferencvaroša koji igra protiv kijevskog Dinama za plasman u Evropsku ligu. Adnan Kovačević je na klupi mađarskog predstavnika.

Ranije večeras odigrane su dvije utakmice u grupi F. Lacio je zahvaljujući remiju sa Klub Brižom 2:2 obezbijedio plasman u nokaut fazu nakon 20 godina, a u narednu rudnu iz ove grupe će i Borusija Dortmund koja je savladala Zenit u gostima nakon preokreta 1:2.