PSG slavio minimalnu pobjedu na gostovanju Bordou

Detalj s meča Lil - Marsej. AFP

Piše: A. M.

3.3.2021

Fudbaleri Lila golovima Džonatana Dejvida (Jonathan David) u posljednjim minutama meča savladali su Marsej rezultatom 2:0 i zadržali lidersku poziciju nakon odigranog 28. kola francuske Lige 1.

PSG je bio bolji od Bordoa u gostima minimalnim rezultatom 0:1 zahvaljujući golu Paola Sarabie iz 20. minute.

Još jednu gostujuću pobjedu slavio je Rems protiv Nanta sa 1:2.

Jedini meč bez pobjednika odigrali su Monpelje i Lorijen (1:1). Strazbur je kod kuće pobijedio Monako 1:0.

Lion je savladao Ren sa 1:0 i tako nastavio potjeru za vodećim dvojcem, Lilom i PSG-om. Tri boda Lionu donio je Husem Auar (Houssem Aouar) golom u 74. minuti.

Mec je na svom terenu poražen od Anžea 0:1, pa se Lens pobjedom nad Sent Etjenom odvojio na petoj poziciji s tri boda više.

Nica je slavila protiv Nima 2:1, dok je Brest trijumfovao protiv prežaljenog Dižona 3:1. Haris Duljević je u ekipi Nima odigrao posljednjih 20 minuta.

Lil je lider sa 62 boda, dva više od PSG-a na drugom i tri više od trećeplasiranog Liona.

Dižon je ubjedljivo posljednji sa čak deset bodova manje od timova koji su na 18. i 19. poziciji.