BiH dvaput vodila, ali se na kraju morala zadovoljiti bodom

Detalj s meča u Podgorici. FSBiH

Piše: A. M.

29.3.2021

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine remijem 2:2 u Podgorici sa selekcijom Crne Gore započela je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će 2023. godine biti održano u Rumuniji i Gruziji.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. BiH je povela u 49. minuti zahvaljujući autogolu Nikole Krstovića, a Crnogorci su došli do poravnanja na isti način. Sopstvenu mrežu sedam minuta kasnije zatresao je Adrian Barišić.

Izabranici Slobodana Starčevića samo dvije minute kasnije vratili su prednost, a strijelac je bio Ivan Bašić. Adrijan Ražnatović je golom u 68. minuti donio novo izjednačenje Crnoj Gori i postavio konačan ishod utakmice.

U našoj grupi su još Republika Irska, Italija, Švedska i Luksemburg.

Naredni kvalifikacioni meč mladi "Zmajevi" igraju 3. septembra protiv Republike Irske na domaćem terenu.