Debakl Lilu priredio je trener s kojim su prošle godine osvojili titulu

Kristof Galtije nakon osvajanja naslova prvaka prešao u redove Nice

Galtier: Kreirao debakl bivše ekipe. TWITTER

E. Ćosić

14.8.2021

Lil je u 2. kolu francuskog prvenstva doživio pravi debakl. Na njihovom terenu deklasirala ih je Nica sa čak 4:0. Na odmor se otišlo pri rezultatu 3:0, a aktuelni prvak je već nakon pet minuta imao dva gola zaostatka.

Zanimljivo da je debakl Lilu priredio trener s kojim su prošle sezone osvojili naslov prvaka ispred nosa superbogatom Paris Sen Žermenu. Naime, Kristof Galtije (Christophe Galtier) je samo dva dana po osvajanju titule napustio klub i prešao u redove Nice.

Uragan Nice je započeo već na samom startu utakmice. Kasper Dolberg je u 2. minuti pogodio za 1:0, a tri minute kasnije pogodio je Hičam Budoai (Hicham Boudaoui). Do poluvremena je još u nadoknadi pogodio Amine Guiri (Gouiri). Konačnih 4:0 svojim drugim pogotkom postavio je Dolberg u 64. minuti.

Nica sada ima četiri boda, dok je Lil ostao na jednom. U petak je u prvom susretu 2. kola Lorien savladao Monako s 1:0. Od 21 sat snage će odmjeriti PSG i Strazbur.