INCIDENT U TIRANI

Albanski navijači nakratko prekinuli utakmicu: Nakon primljenog gola gađali poljske reprezentativce

U duelu direktnih rivala za 2. mjesto u grupi I

Trenutak kada su albanski navijači počeli bacati razne predmete u stadion. TWITTER

E. Ćosić

12.10.2021

Kvalifikacioni meč između Albanije i Poljske u Tirani obilježio je incident iz 77. minute. Naime, nakon što su Poljaci poveli preko Karola Sviderskog (Swiderski), domaći navijači su raznim predmetima sa tribina počeli gađati poljske fudbalere.

Sudija Klemen Turpin (Clement) je odlučio da prekine utakmicu, ali je ona nakon otprilike 20 minuta pauze nastavljena. Trenutno se igra 88. minut, a Poljaci i dalje vodi.

Ovo je bitan meč i za jedne i druge, obzirom na to da se radi o direktnim konkurentima za 2. mjesto grupe I. U slučaju trijumfa Poljska će biti 2. sa 17 bodova, dva više od Albanije. Na liderskoj poziciji sa 20 bodova je Engleska koja je večeras odigrala 1:1 sa Mađarskom.