Barcelona potvrdila loše vijesti: Aguero van terena tri mjeseca

Igrač mora na liječenje i njegova evolucija će se proučavati u narednom periodu

Agueru se ukazivala pomoć i na terenu. TWITTER

E. Ćosić

1.11.2021

Problemi za Barcelonu se nastavljaju. Usred finansijske i rezultatske krize klub sa Nou Kampa ponovo je ostao i bez Serhija Aguera (Sergio). Argentinskom napadaču je ustanovljeno da neće moći igrati naredna tri mjeseca.

Podsjećamo, Aguero se u finišu prvog poluvremena utakmice protiv Deportivo Alavesa (1:1) požalio da ima problema s disanjem, zbog čega je izmijenjen, te poslan na dodatne pretrage. Tamo je ustanovljeno da će morati odsustvovati sa terena, a u bolnici će napraviti dodatne testove, kako bi se utvrdili uzroci aritmije.

Barcelona je u saopćenju objavila da će igrač morati na liječenje i da će se njegova evolucija proučavati u sljedeća tri mjeseca.

Inače, Argentinac je u Barcelonu stigao ovog ljeta, a za klub je odigrao tek 165 minuta kroz pet utakmica. Postigao je jedan pogodak i to protiv Real Madrida u porazu od 2:1.