LIGA PRVAKA

Debakl Juventusa u Londonu, šest golova postignuto u duelu Jong Bojsa i Atalante

U ranijem terminu od 18:45 sati odigrana su dva susreta, Viljareal - Mančester junajted (0:2) i Dinamo (K) - Bajern (1:2)

Čelzi napunio do vrha mrežu Juventusa. AFP

Piše: M. Kadić

23.11.2021

Šest utakmica 5. kola Lige prvaka odigrano je večeras na stadionima širom Evrope.

Drame nije nedostajalo u duelima grupa E, F, G i H koji su večeras bili na programu.

Podsjetimo da su dva meča odigrana u ranijem terminu od 18:45 sati, i to u Kijevu gdje je Bajern slavio nad Dinamom s 2:1, te u Viljarealu gdje je bodove odnio Mančester junajtedom pobjedom 2:0.

Derbi večeri odigran je u Londonu gdje je Čelzi ugostio sastav Juventusa i ubjedljivo slavio s 4:0.

Plavci su poveli golom Trevoha Čalobaha (Trevoh Chalobah) u 25. minuti. Na 2:0 povisio je Ris Džejms (Reece James) u 56. minuti, a samo dvije minute kasnije bilo je već 3:0 za tim iz Londona. Strijelac je bio je Kalum Hadson Odoi (Callum Hudson-Odoi). Konačnih 4:0 postavio je Timo Verner (Werner) u samom finišu.

Malmo naših reprezentativaca Anela Ahmedhodžića (igrao cijeli meč i zaradio žuti karton) i Adija Nalića (rezerva), ugostio je Zenit, a nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Domaćin je poveo golom Sorena Rieksa u 28. minuti meča, a Rusi su sa igračae manje poravnali iz penala na 1:1 u sudijskoj nadoknadi.

Nevjerovatan meč su odigrali Jong Bojs i Atalanta, na kraju je bilo 3:3, nakon što su se smjenjivala vodstva na obje strane.

Dinamo (K) - Bajern 1:2.

90+7. - GOOL! Sevilja je slavila na kraju s 2:0 protiv Volfsburga, a gol u 97. minuti postigao je Rafa Mir.

90+5. - Debakl Juventusa, Čelzi postiže i četvrti gol, a strijelac je Timo Verner (Werner) za konačnih 4:0!

90. - Zenit je poravnao u Švedskoj na 1:1 sa igračem manje. Strijelac je Jaroslav Rakitski iz penala

88. - GOOL!! Atalanta je poravnala na 3:3! Nevjerovatna utakmica u Bernu! Luis Muriel je novi strijelac.

86. - Zenit će završiti meč sa igračem manje, Dmitri Čistjakov (Chistyakov) zaradio je drugi žuti karton.

81.- GOOOL!! Ponovo se zatresla mreža Atalante, sada je 2:2 u Bernu, strijelac za Jong Bojse je Vinsent Siero (Vincent Sierro).

79. - Čelzi je blizu pobjede protiv Juventusa, a blagu prednost i dalje drže Atalanta, Malmo, Lil i Sevilja. Dosta tvrda utakmica se igra na Kamp Nouu.

72. - Mreže miruju trenutno na svim mečevima posljednjih 15-ak minuta, golova nikako nije bilo jedino na susretu Barcelone i Benfike.

58. - Novi gol Čelzija, sad je već 3:0! Strijelac je Kalum Hadson Odoi (Callum Hudson-Odoi).

56. - GOOL!! Novi pogodak u Londonu! "Plavci" su preko Risa Džejmsa (Reece James) sada povisili na 2:0.

55. - Bh. stoper Ahmedhodžić zaradio je žuti karton.

51. - Zenit je promašio penal! Artem Džuba (Dzyuba) nije iskoristio priliku da pogodi s bijele tačke.

Atalanta ponovo vodi protiv Jong Bojsa. AFP

50. - GOOL! Prvi su mrežu u drugom dijelu zatresli igrači Atalante. Italijanski tim vodi 2:1, strijelac je Hoze luis palomino (Jose Luis Palomino).

46. - Startalo je drugo poluvrijeme na večerašnjim mečevima elitnog evropskog takmičenja.

45. - Kraj prvog poluvremena na šest mečeva. Bez golova jedino u Barceloni.

43. - Pogodak domaćih neće biti poništen. Rezultat je 1:1.

41. - Pogodak Jong Bojsa se provjerava VAR-om.

40. - GOOOL! Poravnanje u Švicarskoj. Jong Bojs je stigao do 1:1 zahvaljujući golu Džordana Sibačeua (Jordan Siebatcheu).

38. - Pogodaka još jedino nema na Kamp Nouu u duelu Barcelone i Benfike.

31. - Pogodak i u Francuskoj! Lil vodi protiv Salcburga pogotkom Džonatana Dejvida (Jonathan David).

Čalobah dobro Čelzi u vodstvo. AFP

28. - GOOOL!! Soren Rieks doveo je Malmo u vodstvo protiv Zenita!

25. - GOOL! Prvi udarac u okvir gola u Londonu završio je pogotkom. "Plavci" vode 1:0 golom Trevoha Čalobaha (Trevoh Chalobah).

24. - Igrači Čelzija imaju loptu mnogo više u posjedu, čak 64 posto naspram Juventusovih 36, ali zasad nije viđen još udarac u okvir gola na ovoj utakmici.

20. - Već 20 minuta igre je prošlo, na šest mečeva do sad su viđena samo dva gola.

13. - GOOL!! Sevilja vodi 1:0 protiv Volfsburga, strijelac je bio Žoan Džordan (Joan Jordan).

11. - GOOL!! Prva je mrežu zatresla Atalanta koja vodi protiv Jong Bojsa golom Duvana Zapate.

7. - Mreže miruju u uvodnim minutama utakmica koje se igraju na stadionima širom "starog kontinenta".

1. - Startalo je šest mečeva 5. kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

Njemački Volfsburg večeras gostuje u Sevilji. AFP

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 5. kola Lige prvaka

Nakon što su završene dvije utakmice, u Kijevu gdje je Bajern slavio nad Dinamom rezultatom 2:1, te u Viljarealu gdje je Mančester junajted osvojio bodove (0:2), ostalo je da se odigra još šest mečeva u grupama E, F, G i H.

Sastaju se: Barcelona - Benfika, Lil - Salcburg, Malmo - Zenit, Sevilja - Volfsburg, Jong Bojs - Atalanta, te derbi večeri u kojem se sastaju Čelzi i Juventus.

Nama je posebno zanimljiva utakmica Malmoa naših reprezentativaca Anela Ahmedhodžića (u startnoj postavi) i Adija Nalića koji će ovaj meč početi s klupe.