ŠPANIJA

Barcelona i Real Madrid se mučili protiv trećeligaša, ali uspjeli proći u osminu finala Kupa kralja

Ispala Selta Vigo

Dembele je bio jedan od strijelaca za Barcelonu. AFP

6.1.2022

Sinoć je odigrano osam susreta 1/16 finala španskog Kupa kralja, a plasman dalje su uz dosta muke izborili Barcelona i Real Madrid.

Barcelona je kao gost slavila protiv trećeligaša Linaresa nakon preokreta s 1:2.

Domaći su na poluvremenu imali vodstvo zahvaljujući pogotku Huga Dijaza iz 19. minute, a u nastavku je uslijedio preokret gostiju u režiji Usmana Dembelea (Ousmane) - 63' i Ferana Jutgle (Ferran).

Real Madrid je rezultatom 1:3 savladao Alkojano, a strijelci za kraljevski klub bili su Eder Militao u 39., Marko Asensio (Marco) u 76. i Hoze Huan (Jose Juan), koji je u 78. minuti postigao autogol.

Jedini gol za domaćina dao je Dani Vega u 66. minuti.

Iznenađenje večeri priredio je trećeligaš Beleares, koji je izbacio Seltu Vigu.

Dalje su prošli još Valensija, Majorka, Real Sosijedad, Rajo Valjekano i Real Betis.