Lacio se spašavao u sudijskoj nadoknadi, šest golova postignuto na Olimpiku

Fudbaleri Verone upisali su pobjedu na gostovanju kod Spezije s 1:2

"Nebeskoplavi" jedva osvojili bod na Olimpiku. Twitter

M. K.

6.1.2022

Nekoliko utakmica, koje nisu odgođene zbog koronavirusa, odigrano je danas u okviru 20. kola Serije A.

Fudbaleri Kaljarija slavili su u gostima nad Sampdorijom rezultatom 2:1.

Poveli su domaći u 18. minuti, kada se u strelce upisao Manolo Gabjadin (Gabbiadini), u 55. minuti je bilo 1:1, kada je poravnao Alesandro Deiola, da bi u 71. gosti poveli 1:2.

Strijelac pobjedničkog gola za Kaljari bio je Leonardo Pavoleti (Pavoletti).

Fudbaleri Verone upisali su pobjedu na gostovanju kod Spezije s 2:1. Trijumf gostima donio je dvostruki strijelac Đanluka Kaprari (Ginaluca Caprari) u 59. i  70. minuti meča. Za Speciju je strijelac bio Martin Erlić u 85. minuti.

Lacio se na svom terenu spašavao protiv Empolija u samom finišu meča, a Rimljane je spasio srbijanski veznjak Milinković-Savić.

Utakmica je završena rezultatom 3:3. Za domaće su pogađali Ćiro Imobile (Ciro Immobile) u 14, te dva puta Sergej Milinković-Savić u 66. i 93. minuti meča, dok su za goste strijelci bili nedim Bajrami u 6., Simon Žurkovski (Szymon Zurkowski) u 8., te Federiko Di Franćesko (Federico Di Francesco) u 75. minuti.