Nova sramota "Zmajeva", Gruzijci slavili na Bilinom polju minimalnim rezultatom

Izabranici Ivajla Peteva su pred malobrojnom publikom u Zenici, koja je izviždala igru "Zmajeva", potpuno podbacili

Detalj s Bilinog polja. Anadolija

Piše: M. K.

25.3.2022

Fudbalska A selekcija naše zemlje, u skoro najjačem sastavu, ugostila je večeras na Bilinom polju Gruziju, i doživjela sramotan poraz rezultatom 0:1.

Izabranici Ivajla Peteva su pred malobrojnom publikom u Zenici, koja je dobrim dijelom igre zviždala na račun igre "Zmajeva", podbacili i odigrali daleko ispod nivoa na kojem bi ovaj sastav BiH trebao igrati.

Poveli su gosti golom Zivzivadzea u 49. minuti.

Inače, prvo poluvrijeme je bilo dosta loše na obje strane, ali treba spomenuti i dva poništena gola BiH, pogotovo prvi kod kojeg je dosuđen sumnjiv ofsajd.

Poništen je jedan gol Džeki i u nastavku, nedugo nakon pogotka Gruzije, i to ponovo zbog sumnjive ofsajd pozicije.

Do kraja su pokušavali naši fudbaleri da izvrše pritisak na gol gostiju, Petev je uradio i nekoliko izmjena, ali one nisu donijele mnogo promjena, pa su Gruzijci slavili minimalnu pobjedu.

TOK UTAKMICE

Kraj.

90+4. - Pokušali su nešto Menalo, Rahmanović i Stevanović u sudijskoj nadoknadi, ali sve je to završilo pored gola.

90. - Sve su prilike da ćemo izgubiti ovaj meč. Nova sramota za fudbalski A tim naše zemlje. Igrat će se još čak šest minuta sudijske nadoknade.

87. - Prevljak mijenja Demirovića, a Rahmanović je prije toga zamijenio Gojaka, kao i Menalo Stevanovića.

82. - Pokušavaju naši igrači izvršiti pritisak na gol gostiju, ali jednostavno ne postoji ideja u napadu.

74. - Šansu je imao Stevanović, ali ostaje 0:1.

71. - Kvaračkelija je uputio pravi projektil pod prečku, ali Šehić sjajno brani.

67. - Gruzija preuzela blagu inicijativu u ovim trenucima, igra izabranika Ivajla Peteva trenutno ne postoji.

59. - Izmjene u našem timu, ulaze Miličević i Danilović, izlaze Saničanin i Krunić.

Gruzija se pokazala kao težak rival za BiH - Avaz
+1

57. - Zvižduci na Bilinom polju na račun loše igre našeg tima.

53. - Gojak je zaprijetio udarcem sa distance, ali ostaje 0:1.

49. - GOOL!! Vodi Gruzija u Zenici, Zivzivadze je strijelac za 0:1!

48. - Ponovo je poništen gol Džeki i ponovo zbog sumnjivog ofsajda.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. - Kraj prvog poluvremena u Zenici.

42. - Ponovo smo zatresli mrežu, Džeko je pogodio nakon jedne gužve, ali ponovo nam je gol poništen, ovog puta više nego opravdano zbog dosuđenog ofsajda.

38. - Kruže sada naši igrači oko gola Gruzije, ali nema tog posljednjeg pasa koji bi uposlio nekog od naših napadača. Stevanović je pogodio mrežu gostiju u međuvremenu, ali je sviran dosta sumnjiv ofsajd tokom našeg napada.

33. - Požutio je Aburjanija kod Gruzije.

28. - Sastav BiH na terenu djeluje bezidejno, a Gruzijci igraju onoliko koliko njihov im njihov, očito skroman kvalitet, to dozvoljava.

24. - Velika šansa se ukazala Demiroviću, ali njegov pokuša loba nije uspio.

22. - Lopta je u nogama gruzijskih fudbalera koji trenutno pokazuju veći kvalitet od izabranika Ivajla Peteva. Prije par minuta Davitašvili je mogao Gruzijce dovesti u vodstvo, ali se nije najbolje snašao.

16. - Spora i dosadna utakmica u ovim trenucima na Bilinom polju. Gruzija se oslobodila pritiska.

12. - I dalje traje pritisak bh. tima, mreže za sad miruju. Većina naših napada ide preko lijeve strane odnosno Kolašinca.

7. - Pogodili smo stativu sada! U šansi je bio Kovačević.

Loša igra BiH u prvom poluvremenu. Anadolija

4. - Prvih nekoliko minuta igra se na sredini terena. Tužne slike sa Bilinog polja gdje tribine izgledaju skoro potpuno prazne.

1. - Počela je utakmica u Zenici.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice selekcija BiH i Gruzije, koja se od 20:45 sati igra na stadionu Bilino polje u Zenici.

U ovoj godinu će "Zmajevi" krenuti utakmicom protiv Gruzijaca, a već u utorak dočekujemo ekipu Lukremburga, također u prijateljskoj utakmici.

U 2021. godini očajni "Zmajevi" su upisali samo dvije pobjede iz 13 utakmica, a statistika kaže da, od kada Ivajlo Petev vodi "Zmajeve", naš tim postiže u prosjeku 0.57 golova na domaćem terenu, dok Gruzija u gostima pod vodstvom Francuza Sanjola (Sagnol) postiže 0.86 golova.

Igrači na koje Petev može računati su:

golmani: Ibrahim Šehić, Nikola Vasilj i Vladan Kovačević;

odbrana: Siniša Saničanin, Anel Ahmedhodžić, Dennis Hadžikadunić, Adnan Kovačević, Hrvoje Miličević, Sead Kolašinac, Jusuf Gazibegović, Amar Dedić i Eldar Ćivić;

vezni red: Amir Hadžiahmetović, Rade Krunić, Amer Gojak, Gojko Cimirot, Adi Nalić, Vladan Danilović, Amar Rahmanović, Miroslav Stevanović i Luka Menalo;

napad: Edin Džeko, Ermedin Demirović i Smail Prevljak.

Selektor Petev je za večeras odabrao sljedećih startnih 11:

Šehić, Kovačević, Saničanin, Ahmedhodžić, Kolašinac, Stevanović, Hadžiahmetović, Krunić, Gojak, Demirović i Džeko.

Selektor je na službenoj press konferenciji najavio da će naš tim vrlo ozbiljno pristupiti ovom meču.

- Ozbiljno se pripremamo. Igrači će dati sve od sebe i idemo na pobjedu. Najvjerovatnije ćemo igrati u istom sistemu kao i prije. Navikli smo se na to i odigrali većinu utakmica dobro. Pokušat ćemo da smanjimo naše greške i da probamo ići u pozitivnom smjeru, poručio je Petev.

Gruzija će početi sa sljedećih sastavom:

Loris, Giorbelidze, Kašia, Aburjania, Kakabadze, Kvaračkelija, Lobzanidze, Kvekveskiri, Dvali, Zivziadze i Davitašvili.

Inače, večerašnji okršaj vodit će sudija Aleksandar Stavrev iz Sjeverne Makedonije.